Триває Міський етап конкурсу-захисту робіт МАН

Date: 16 грудня 2020 о 22:15, Refreshed 16 грудня 2020 о 22:16
78 views

Сьогодні, 16 грудня 2020 року, було заслухано захисти своїх наукових досліджень відділень: Фізики та астрономії; Математики; Комп’ютерних наук.

Сьогодні, 16 грудня 2020 року, було заслухано захисти своїх наукових досліджень відділень: Фізики та астрономії; Математики; Компютерних наук.

Членами журі були: Грудинін Б.О. – доктор педагогічних наук, доцент кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій, декан факультету професійної і технологій освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Сагайдак О.М. – заступник директора з НВР Глухівського МЦПО; Шутко С.О. – директор КЗ «Районний будинок творчості школярів» Глухівської районної ради.

Керуючись словами Юрія  Холіна «Якщо Україні потрібне населення розумне, здатне самостійно й критично обмірковувати перспективи суспільного розвитку, яке вміє не лише застосовувати, але й створювати високі технології, то необхідно приділяти більше уваги математичній та природничій освіті…» було розпочато представлення МАНівських робіт сьогодні. Тематика робіт та змістовне наповнення виступів учнів довели незаперечний факт, що це перші наукові розвідки майбутніх творців високотехнологічних продуктів, креативних і творчих інженерів майбутнього.

Учні піднімали питання: розробки програмного комплексу з пожежної безпеки на основі штучного інтелекту для виявлення вогню під час відеоспостереження; обґрунтування структури й інтерфейсу комп’ютерної моделі фізичного явища та розробки відповідної програми; створення фізичного прототипу системи автоматичного регулювання вологості ґрунту як елемента smart-будинку; удосконалення системи безпеки газобалонного обладнання сучасного автомобіля шляхом автоматизації; дослідження властивостей води, а саме ефект Мпемби. Слухаючи захисти постерів, всі переконалися в тісному переплетінні фізики та інформатики і тільки робота стосовно розпізнання та доведення математичного підтексту у картинах графіка ХХ століття Маріуса Корнеліса Ешера вносила нотки невизначеності та неоднозначності в сприйняття картини світу через призму точних наук.

Журі активно обговорювали дослідницькі проекти, висловлювали побажання та настанови подальших наукових розвідок. Вони підтримали перші спроби наукових досліджень юних винахідників та побажали перемоги в ІІ (обласному) та в ІІІ(всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту!

Методист дослідницько-експериментального відділу МЦПО                                     Каганцова Т.М.

Comments:
Only authorized users can leave comments.