У будь-який час дня або ночі можуть залунати повітряна тривога, робота ППО чи звуки вибухів. Існує хибна думка, що дітям не потрібно пояснювати, що відбувається, а достатньо просто їх відволікти та сказати «не бійся». Насправді дітям важливі і пояснення, і підтримка дорослих.
Аби підтримати дитину та допомогти їй впоратися зі страхом вибухів, радимо діяти за певним алгоритмом.
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК ПОДБАТИ ПРО СЕБЕ
Щорічно, 10 жовтня, у всьому світі відзначається День ментального здоров`я. Ментальне (психічне) здоров’я є важливою складовою психофізичного благополуччя, це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізується, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Як дбати про своє ментальне здоров'я?
- Чіткий та сталий розпорядок дня
Впорядкована повсякденна активність посилює відчуття психологічної безпеки та захищеності. Навіть такий маленький щоранковий ритуал, як випити запашної кави перед робочим днем створює ефект стабільності, контрольованості життєвих подій.
2. Фізична активність
Це не лише заняття спортом: прогулянки парком, садівництво, домашні справи також є фізичною активністю, що допомагає відволіктися від клопотів і сконцентруватися на позитиві.
3. Повноцінне харчування
Перекуси на бігу, тривалі паузи між прийомами їжі збільшують тривожність і шкодять здоров’ю.
4. Спільні заняття з рідними, друзями
Прогулянка, перегляд фільму чи сімейне приготування обіду – це допоможе відчути підтримку, психологічну єдність.
5. Тактильні контакти
Людині для ментального здоров’я потрібно не тільки бачити, усвідомлювати підтримку, а й тактильно відчувати оточуючих. Тому важливо «бути в дотику» – відчувати фізичний контакт: обійми, цілунки, рукостискання. Вони знімають напругу і дарують відчуття безпеки.
6. Можливість виговоритися
Невисловлені почуття, думки, емоції спричиняють деструктивні зміни у психіці. Необхідно зробити сім’ю, дружню компанію тим колом, де можна безпечно висловлюватися, обговорювати все, що турбує, не накопичуючи негатив.
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА В УМОВАХ ВІЙНИ