Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 20 чоловік

Дослідницько-експериментальний відділ

Дата: 13 жовтня 2020 о 15:59, Оновлено 11 жовтня 2023 о 09:05

Вихованці та керівники  дослідницько-екпериментального відділу працюють у рамках проєкту #Творимо_Віримо_Переможемо та активно долучаються до обласних, Всеукраїнських та міжнародних  виставок-конкурсів та благодійних акцій .

Гурток  «Географія та ландшафтознавство»

Керівник - Ащеулова Інна Петрівна

Географічне краєзнавство на сучасному етапі – це поєднання наукових законів про розвиток просторово-часових систем, що формуються у процесі взаємодії суспільства і методів регулювання і управління цими системами.

На заняттях гуртка використовують різноманітні методи навчання в залежності від віку гуртківців: розповідь, пояснення, бесіда, ілюстрація, дискусія, тренінги та інші методи навчання. При проведенні практичних занять перевага надається географічним дослідженням та пошуковій роботі, спортивним та рухомим іграм з елементами туризму, краєзнавчим дослідженням за природою, об’єктами та інше.

Застосовуються різноманітні засоби навчання: наочні посібники, колекції, гербарії, картографічний, роздатковий матеріал, технічні засоби навчання.

Поряд з груповими, колективними формами роботи проводиться індивідуальна робота з гуртківцями. Створюються умови для диференціації та індивідуалізації навчання відповідно до творчих здібностей, обдарованості, віку та психофізичних особливостей стану здоров’я дітей.

Заняття гуртка допомагають набути досвід власної творчої діяльності, сприяють розвиткові просторового і логічного мислення, здатності проявляти творчу ініціативу, формування стійкого інтересу до пошуково-дослідницької діяльності, системного мислення, вміння бачити зв'язок природничих наук з іншими предметами шкільного курсу, виховання потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні.

Щороку вихованці гуртка приймають участь у Всеукраїнській олімпіаді DreamEko, демонструючи свої екологічні проекти і займаючи призові місця. Поряд з тим, гуртківці є призерами та переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Гурток працює на базі ЗОШ №2

Гурток «Екологія людини»

Керівник - Гулакова Інна Миколаївна

Робота гуртка орієнтована на підсилення компетентності  та знань вихованців щодо сортування та поводження з відходами; зміну поведінки щодо поводження з відходами; збільшення кількості зібраного вторинного матеріалу, такого як пластик, папір, скло та алюміній через проведення широкої просвітницької роботи. Завдання роботи гуртка направлені на: формування навиків вихованців впливати на екологічну ситуацію населеного пункту шляхом проведення дослідницької роботи щодо вивчення стану екологічного забруднення та оприлюднення досліджень; оволодіння дітьми інструментами для реалізації власних проектів, які матимуть позитивний екологічний вплив на їхню громаду; надати можливість брати на себе відповідальність та бути ініціаторами змін у своїй громаді

 Метою роботи гуртка є  формування ключових компетентностей особистості засобами екологічної освіти.

Гуртківці активно використовують освітні платформи Zoom та Teams для проведення гурткових занять в умовах пандемії. Приймають участь в різноманітних творчих конкурсах, Всеукраїнському конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України. Приймають участь у різноманітних екологічних проектах на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Гурток працює на базі МЦПО

Гурток «Літературне краєзнавство»

Керівник - Кабанова Олена Олексіївна

Літературне краєзнавство розширяє і збагачує знання учнів про рідний край, реалізує інтерес до вивчення літературного та історико-культурного  надбання України та світу, допомагає пізнати красу мови через вивчення усної народної творчості, розвиває естетичний смак, формує туристсько-спортивні та краєзнавчі знання, уміння і навички засобами позашкільної освіти.

Маючи 15-річний досвід співпраці з Сумським територіальним відділенням МАН, керівник гуртка «Літературне краєзнавство» організовує змістовні та цікаві заняття. Вихованці пізнають перші ази написання наукової роботи, підвищують рівень теоретичної та  практичної підготовки, систематизують та поглиблюють теоретичні знання й практичні вміння з обраної теми дослідження, набувають досвіду самостійної творчої роботи, розвивають навички самоосвіти. Вихованці набувають навичок роботи з першоджерелами, проводити дослідження, робити обробку статистичних даних, розбивати матеріал на розділи та підрозділи, робити посилання на джерела, правильно оформляти бібліографію.

У системі роботи  керівника гуртка є такі форми навчальної та пошуково-дослідницької діяльності, як лекції, науково-практичні конференції, тематичні експедиції, інтерв’ю, практичні заняття, індивідуальні та спеціальні консультації з науковцями ГНПУ ім. О. Довженка та СДПУ ім. А.С. Макаренка. Пошуково-дослідницька робота сприяє здобуттю учнями фундаментальних знань з української мови та літератури, їх самореалізації та самовизначенню в професійній сфері. Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовленнєвої культури, засвоєнню термінології з літературної творчості, практичній роботі із зібраним літературно-краєзнавчим матеріалом.

Гурток працює на базі Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою

Гурток  «Географія рідного  краю»

Керівник – Темченко Яна Сергіївна

Робота гуртка спрямована на формування в учнів базових уявлень про сутність географічних досліджень, основні завдання, загальнонаукові та географічні методи досліджень, сферу їх застосування і дослідницькі завдання.

Мета роботи гуртка полягає у формуванні наукового мислення, вмінь та навичок самостійної пізнавальної діяльності, наукового дослідження у галузі географії; підвищення інтересу до географічної науки; формування логічного, аналітичного мислення, мотиваційної сфери у галузі географії, сприянні інтелектуальному розвитку особистості під час проведення науково- дослідницької роботи.

Гурткові заняття сприяють розвиткові вміння презентувати результати власних досліджень; підсилюють здатності до самоорганізації, самореалізації, професійного самовизначення; формують екологічну культуру, виховання національної самосвідомості.

Робота гуртка спрямована на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з окремих предметів та туристсько-краєзнавчої роботи. Заняття гуртка передбачають використання як індивідуальних, так і групових форм роботи.

Гурток працює на базі еколого-натуралістичного відділу МЦПО

Гурток «Інформатика»

Керівник – Базурін Віктор Миколайович

Мета роботи гуртка — розвиток інтелекту гуртківців для подальшого вивчення поглибленого курсу інформатики.

На заняттях гуртка вихованці мають можливість ознайомитися з можливостями мови об’єктно-орієнтованого програмування та формування вмінь і навичок, необхідних для раціонального використання методів програмування для розв’язання математичних задач за допомогою числових методів, створення нових програмних продуктів.

Робота гуртка побудовано за лінійним принципом, «від простого до складного». Навчання  в гуртку передбачає переважно практичну та творчу роботу з використанням комп’ютера, яку вихованці виконують індивідуально, відповідно до обраної керівником гуртка методики. Передбачене виконання конкретного однакового для всіх завдання. Головне в цьому процесі — забезпечити розвиток особистості кожного вихованця, сприяти реалізації досягнень, які мають стимулювати пізнавальну та творчу діяльність.

Завдяки гуртковим заняттям з інформатики вихованці: усвідомлюють роль засобів ІКТ у житті людини; знайомляться з головними чинниками наукової діяльності. В них формується уявлення про сутність науково-дослідницької роботи у галузі інформатики; підвищується інтерес до інформатики як науки та до процесу програмування, зокрема. Під час занять гуртківці набувають досвіду роботи в колективі однодумців, вільно висловлювати свої думки та аргументувати їх.

Гуртківці активно працюють над створення власних електронних продуктів. Тісно співпрацюють з вихованцями фізичного гуртка з метою програмування домашнього лабораторного віртуального експерименту. Активно використовують освітні платформи Zoom та Teams для проведення гурткових занять в умовах пандемії.

Гурток працює на базі МЦПО

Гурток  «Основи культури мовлення»

Керівник – Кухарчук Ірина Олексіївна

Одним із найважливіших завдань навчального закладу є виховання мовної особистості, тобто людини, яка б не тільки знала мову (її основні закони, правила), а й вільно володіла нею, уміла правильно добирати мовно-виражальні засоби відповідно до мети й обставин спілкування. Сьогодні навчання рідної мови повинно мати практичну спрямованість. Цьому значною мірою сприяють гурткові заняття для учнів старших класів, головною метою яких є збагачення та вдосконалення усного та писемного мовлення учнів, вироблення в них мовної майстерності.

Гурткові заняття допомагають вихованцям активізувати та поглибити знання норм сучасної української літературної мови на всіх її рівнях, а також подолати помилки, які найчастіше трапляються в їхньому мовленні; Сприяти постійному збагаченню словникового запасу вихованців гуртка; сприяють виробленню вмінь і навичок оптимального слововживання відповідно до мовленнєвої ситуації; формують навички мовленнєвого самоконтролю й самоаналізу; вчать вихованців додержуватися правил мовленнєвого етикету; виховують потребу й уміння користуватися словниками та довідниками.

На заняттях гуртка вихованцям пропонуються такі види діяльності, які сприяють розвиткові мислення, удосконаленню комунікативних умінь та навичок, спонукають до вияву творчого потенціалу вихованців, зокрема повідомлення рефератів, промов; складання пам’яток, віршів; запис інтерв’ю з подальшим його аналізом, написання статей та науково-дослідницьких робіт тощо.

Гурток працює на базі МЦПО

Гурток  «Біологія людини»

Керівник – Шилова Наталія Василівна

«Біологія людини» як навчальна дисципліна є значно ширшою, ніж анатомія та фізіологія людини. Предметом вивчення біології людини є цілий комплекс понять, пов'язаних з людиною, її походженням, популяціями, харчовими ресурсами, типологією, фізіологічними, морфологічними, генетичними особливостями, особливим впливом на довкілля.

Робота гуртка спрямована на всебічну підготовку учнів до науково-дослідницької діяльності у природничій галузі та адресована здебільшого вихованцям малих академій наук учнівської молоді. Під час гурткових занять розкривається алгоритм здійснення дослідження, ґрунтовно розглядаються методологія, методи і сучасні засоби його проведення.

Метою роботи гуртка є формування цілісного уявлення про будову та функції організму людини. Основними завданнями роботи гуртка передбачено: надання уявлення про науковий метод пізнання світу; формування структурно-функціонального підходу до вивчення організму людини; систематизація базових знань; вироблення чіткого розуміння зв'язку біології людини з іншими біологічними науками: генетикою, біохімією, цитологією, гістологією, екологією, порівняльною анатомією та фізіологією тварин та формування навичок самостійного опрацювання наукової літератури, формулювання власної думки.

Заняття гуртка проходять у вигляді дискусії, дебатів, брейн-рингу, конференції, практикумів, спостережень, експериментів, з використанням мультимедійних та інформаційних технологій. Свої напрацювання та наукові розвідки вихованці презентують під час конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 

Гурток працює на базі Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою

Гурток  «Фізика»

Керівник – Кухарчук Роман Петрович

Фізика була й залишається найфундаментальнішою природничою наукою. Викладання фізики має закласти основи наукового світогляду, сформувати зацікавленість щодо вивчення відомих наукових теорій та проведення власних, нехай невеликих, досліджень. Сьогодні навряд чи хтось заперечуватиме, що основним результатом вивчення курсу фізики мають бути не завчені формули, означення чи закони, а вміння аналізувати реальні ситуації, знаходити шлях до відповіді на поставлені запитання.

Великий обсяг та висока складність програмового матеріалу доволі часто не залишають часу сильним учням зорієнтуватися та виробити цілісну картину певного кола фізичних явищ. Заняття гуртка «Фізика» побудовані на основі програми факультативних занять з фізики та астрономії для учнів старшого шкільного віку (9 - 11 класи), враховуючи рівень підготовки вихованців з предмету, їх завантаженості; з урахуванням рівня сучасних досягнень науки і техніки та ґрунтується на Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти.

Мета роботи гуртка полягає у формуванні компетентностей особистості в процесі засвоєння знань про характер наукового процесу пізнання природи, усвідомлення цілісності та універсальності математичних, фізичних та технічних методів опису законів природи і техніки.

На гуртку вихованці планують та проводять дослідження, перевіряють достовірність результатів досліджень; моделюють явища природи, застосовуючи математичний апарат для їх опису; оволодівають методами теорії розв’язку винахідницьких задач, навичками роботи з науковою інформацією. Свої досягнення та напрацювання демонструють, здебільшого, під час конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Гурток працює на базі МЦПО.

Гурток «Історичне краєзнавство»

Керівник «Просяник Сергій Володимирович»

    Історичне краєзнавство - сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України та світу, формування пошуково-дослідницьких умінь і навичок, краєзнавчих знань засобами позашкільної освіти.

Мета гуртка «Історичне краєзнавство» - реалізація інтересів вихованців у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України, формування краєзнавчих знань, умінь, навичок засобами пошуково-дослідницької діяльності.

    На заняттях гуртка «Історичне краєзнавство» вихованці поглиблено вивчають історію згідно навчальних програм. Досліджують українську культуру і побуту всіх регіонів Сумщини.
      Вивчають і пропагують діяльності знаменитих людей Батьківщини. Збирають документальні свідчення людей про події минувшини і сьогодення. Результати пошуково-дослідницької роботи юні історики-краєзнавці презентують на різних наукових конференціях, конкурсах у тому числі конкурсі  захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Гурток працює на базі Баницького навчально – виховного комплексу

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.