Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 18 чоловік

Науково-техничний відділ

Дата: 13 жовтня 2020 о 15:56, Оновлено 2 листопада 2023 о 17:45

Вихованці та керівники  науково-технічного відділу працюють у рамках проєкту #Творимо_Віримо_Переможемо та активно долучаються до обласних, Всеукраїнських та міжнародних  виставок-конкурсів та благодійних акцій .

Гурток «Робототехніка»

   Керівник гуртка: АБРАМЧУК Олексій Миколайович

 Робототехніка – це проектування, конструювання та програмування всіляких інтелектуальних механізмів – роботів, які мають модульну структуру і володіють потужними мікропроцесорами. На заняттях гуртка діти оволодівають основними поняттями робототехніки, технічного конструювання та моделювання роботів, написання керуючих ком’ютерних програм. Вихованці вчаться конструювати роботів з використанням відповідних матеріалів й інструментів, створювати власні комп’ютерні програми та програми керування діючих моделей роботів. Для створення роботів використовуються мікроконтролерні платформи Arduino.

Гурток  «Судномоделювання»

Керівники: ТУМАН Кирило Олександрович,

ГРУДИНА Микола Михайлович

    Один із  найцікавіших напрямів науково-технічної творчості-судномоделювання. Вихованці гуртка знайомляться з історією виникнення та розвитку судномоделювання та мореплавства, вчаться виготовляти різноманітні  моделі кораблів та суден, запускати їх. Набувають практичних умінь і навичок  самостійної роботи з кресленнями, електричними двигунами, інструментами та обладнанням.

   Вихованці  гуртка мають можливість брати участь у  обласних, Всеукраїнських змаганнях,  Чемпіонатах Європи та світу.

Гурток  «Радіоелектронне конструювання»

Керівник : КОВАЛЬЧУК Володимир Олексійович.

 Під час роботи гуртка діти оволодівають знаннями радіоелектронного конструювання, будови, принципу дії та правил експлуатації електрорадіотехнічних приладів, формуються уміння та навички радіелектронного конструювання, експлуатації електрорадіотехнічних приладів, технологічних процесів. Займаючись у гуртку, вихованці поглиблюють знання з таких базових предметів, як фізика, хімія, математика. 

 Гурток «Цікава інформатика»
Керівник:  САГАЙДАК  Оксана Миколаївна.

      Робота гуртка ґрунтується на знаннях комп’ютерних технологій, отриманих у  закладах загальної середньої освіти; дає можливість залучити дітей до вивчення живопису за допомогою комп’ютера.
На заняттях гуртківці оволодівають знаннями про основні види комп’ютерної графіки, про можливості програмного забезпечення, яке необхідне для створення графічних творів, про растрову та векторну графіку та графічні редактори, про анімацію та принципи її створення, про 3D-графіку та програмне забезпечення для створення 3D-картин, про принципи малювання художніх об’єктів.

Гурток «Авіамодельний» (вільно літаючі, кордові моделі)
Керівник:  СИДОРЕНКО  Сергій Володимирович.

   Діяльність гуртка спрямована на створення моделей вільнолітаючих  та кордових моделей літаків.  Гуртківці знайомляться з історією розвитку авіації, з історією виникнення авіамодельного спорту. Знайомляться  з моделями літальних апаратів, які легші за повітря,  літальними апаратами, які важчі за повітря. Вихованці вирішують  найпростіші конструкторські задачі, проектують,  виготовляють та запускають  вільно літаючі та кордові моделі.

Беруть участь у тренувальних запусках та змаганнях з авіамодельного спорту.

Гурток «Авіамоделювання»

Керівник: ТОЛСТИЙ Юрій Євгенович

Авіамоделювання - поширений вид технічної творчості, що допомагає ознайомитися зі світом авіації. На заняттях  гуртка діти  виготовляють радіокеровані моделі літаків, які є найпоширенішими серед всіх видів літаючих моделей. Вони бувають різних типів та спортивних класів, різноманітних аеродинамічних форм, розмірів та технічної складності. Основна ознака таких моделей те, що пілот може дистанційно керувати літаком в польоті за допомогою спеціального пульта-передавача. На заняттях гуртка діти набувають техніко-технологічних умінь і навичок, освоюють технології виготовлення різних класів моделей за кресленнями та власними конструкціями, та їх експлуатацію. Важливе місце у практичній роботі гуртка надається проведенню льотних випробувань моделей, тренувальних запусків та участь у змаганнях.

Гурток «Цифрова фотографія»
Керівник: АРХИПЕНКО  Анатолій Федорович

      Фотографія є найбільш поширеним і популярним видом мистецтва серед учнівської молоді. Заняття гуртка спрямовані на ознайомлення вихованців із основами цифрової фотографії, найпоширенішою, доступною для дітей фотоапаратурою й обладнанням, основними етапами фотопроцесу, жанрами фотографії і композиції. Особлива увага приділяється практичному фотографуванню та обробці фотозображень на комп’ютері. Така робота сприяє поглибленню  технічні  знань  та  вмінь вихованців, привчає їх до самостійності, виховує допитливість та естетичні  смаки, формує у гуртківців необхідні навички для майбутньої роботи в різних жанрах фотографії.

Гурток «Ракетомоделювання»,

«Стендове ракетомоделювання»
Керівник: ЖУРЕНКО Андрій Вікторович

  Робота гуртка спрямована на  оволодіння дітьми  базовими знаннями з ракетмоделювання, технологічними процесами обробки різних матеріалів, пов’язаних із виготовленням моделей,  побудову, виготовлення та запуск моделей ракет, розвиток пізнавальних і творчих здібностей дітей. На заняттях учні вивчають історію розвитку ракетної техніки, знайомляться з основними теоретичними поняттями. На практичних заняттях учні виготовляють моделі ракет, парашути з доступних матеріалів, вивчають технологічні прийоми та варіанти виготовлення окремих деталей моделей, запускають виготовлені моделі ракет.

Гурток «Автомоделювання»  (трасові моделі)

Керівник: КАПІЦА Віктор Володимирович

    Навчаючись у гуртку автомоделювання  вихованці знайомляться з марками автомобілів, із загальною будовою автомобіля та з основами його конструкції, вивчають принцип дії двигуна та інших механізмів. Дітей навчають самостійно виготовляти моделі згідно з кресленнями та за власною конструкцією. Важливе місце у практичній роботі гуртка займають ходові випробування та тренувальні запуски моделей, які мають велике пізнавальне значення. Також практична робота гуртка передбачає проведення ігор і змагань спортивного характеру, під час яких вихованці не тільки поглиблюють здобуті знання, а й вчаться домагатися перемоги у спортивній.

Гурток «Конструювання повітряних зміїв»
Керівник: ІЛЛЮЧЕНКО Тетяна Вікторівна

   Запуск повітряних зміїв – масовий вид спорту, який ефективно допомагає дітям ознайомитися зі світом авіації. На заняттях гуртка вихованці знайомляться з історією виникнення і розвитку повітряних зміїв, з їх конструкцією, призначенням вузлів, деталей, аеродинамічними характеристиками. Під час роботи в гуртку діти виготовляють повітряних зміїв різної конструкції, випробують моделі, проводять тренувальні запуски, мають можливість брати участь у змаганнях.

Гурток «Початкове технічне моделювання»
Керівник: ІЛЛЮЧЕНКО Тетяна Вікторівна

      Початкове технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння  світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних понять, вмінь і навичок. На заняттях діти засвоюють початкові технічні знання, у них формується графічна  грамотність, ознайомлюються з технічним моделюванням, конструюванням і дизайном. Вчаться працювати з різноманітними матеріалами та інструментами, виготовляють іграшки, моделі машин і механізмів. У дітей розвиваються конструкторські здібності, просторове і логічне мислення, уява, фантазія, здатність проявляти творчу ініціативу, вирішувати творчі завдання. Під час проведення навчальних занять використовуються різноманітні методи та засоби навчання.

Гурток «Автомоделювання» (кордові моделі)
Керівник: КАРДАШОВ Геннадій Павлович

   Автомоделювання – один із найпопулярніших напрямів технічного моделювання,що поєднує конструювання і побудову діючих моделей . На заняттях автомодельного гуртка вихованці опановують навички технічного моделювання, вчаться працювати зі слюсарними та вимірювальними інструментами, оволодівають елементами технічного моделювання, конструюють моделі за кресленнями. Для виготовлення автомоделі діти вивчають будову моделей автомобілів, властивості та технологію обробки матеріалів, з яких виготовляються моделі, будову їх двигуна, проводять запуски моделей.

Гурток «Макетування»

Керівник:  КАРДАШОВ Геннадій Павлович

   Заняття в гуртку поглиблюють і вдосконалюють знання дітей з ряду базових дисциплін , допомагають розумно, цілеспрямовано  і цікаво проводити свій вільний час, залучають школярів до вивчення історії,народних традицій і художньої культури українського народу. Професія архітектора не втрачає значущості та популярності на протязі віків. Саме тому в технічній творчості надзвичайно актуальна робота гуртка архітектурного спрямування, де учні ознайомлюються з здобутками минулого, пізнають основи конструювання, макетування різноманітних архітектурних споруд. Заняття в гуртку суттєво доповнюють варіативну частину шкільної програми з трудового навчання, образотворчого мистецтва, креслення, відкривають широкі можливості для професійної орієнтації учнів. Під час занять діти вчаться створювати вироби для естетичного оформлення закладів, музеїв, житлових кімнат, виготовляють подарункові сувеніри, макети будівель. Вихованці беруть участь у виставках, ярмарках, конкурсах.

Гурток «Художнє випилювання»
Керівник:  КАРДАШОВ Геннадій Павлович

     Випилювання лобзиком – один із найпоширеніших видів художньої обробки деревини. Навчаючись в гуртку, діти поглиблюють свої знання з математики, фізики, хімії, креслення, отримають та засвоять навички трудової діяльності з деревиною її різновидами, декоративними властивостями, оволодіють спеціальною технікою та технологією. На заняттях гуртка вихованці виготовляють зручні для повсякденного життя вироби із деревини та такі, які милують око.  Вихованці гуртка мають можливість брати участь у художніх виставках. В процесі художньої обробки деревини у дітей формується потреба у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленню.

Гурток «Колективна радіостанція» 
Керівник: КУЗОВОЙ Віталій Анатолійович
    
 Робота гуртка спрямована на формування знань, умінь та навичок, які допомагають долати відстані та кордони за короткий час, встановлювати контакти з людьми не тільки в межах України, але й з різних країн і континентів. Радіоефір безмежний. Для нього досяжний навіть космічний простір. Саме завдяки радіоефіру можна встановити зв’язок з Арктикою й Антарктикою; допомогти тим, хто потрапив у біду в найвіддаленіших куточках безмежних просторів нашої планети. На заняттях гуртка діти вчаться телеграфній азбуці, основам радіоконструювання, освоюють вміння працювати в ефірі. Практичні заняття включають роботу гуртківців у ефірі; самостійне тренування для вивчення телеграфної азбуки; розробку, монтаж, перевірку та налагодження схем радіоелектронних пристроїв, які розробляються чи виготовляються гуртківцями в лабораторії приймально-передавальних пристроїв.  Вихованці гуртка мають можливість брати участь у змаганнях.

Гурток «Картинг»

Керівники: БУРНОС Сергій Анатолійович,

                    Дещенко Олександр Миколайович

     Освітній процес  гуртка картингу , спрямований на формування у вихованців техніко-технологічних знань , розширення їх політехнічного світогляду, конструкторської, експериментальної та винахідницької діяльності, реалізації здібностей, розвиток вмінь і навичок технічного моделювання та конструювання. Під час занять вихованці знайомляться з історією автомобілебудування та картингу, загальною будовою автомобіля (на прикладі карта). Вихованці вивчають конструкцію карта, освоюють водіння картингом та простими технологічними операціями з його технічного обслуговування (заміна та ремонт коліс, установка окремих вузлів та агрегатів), вивчають правила проведення змагань та беруть участь у змаганнях.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.